Stopka do perełek o śr. 6 mm

69,00 zł
Brutto 1 dzień

nr kat. 412701045

Ilość

do serii maszyn   1,2,3,4,5,6,7

Pozwala na wykonanie dekoracji z efektem chenilli. Odpowiednia zarówno dala osób początkujących jak i zaawansowanych w szyciu.

1.Założyć górną i dolną nitkę maszyny.
2. Użyć co najmniej 3 warstw pasków chenilli o szerokości 16 mm. Ułożyć pasy w stopce.
( Można stosować również węższe paski, o szerokości 10 mm).
3. Założyć stopkę do efektu chenilli.
4. Materiał, który ma być ozdabiany ułożyć pod stopką i paskami chenili.
5. Wybrać ścieg prosty, zygzakowy lub zygzak trójstopniowy. Wybrać niską długość ściegu i szerokość ok. 1,5 – 2,0.
6. Szyć powoli. Stopka  prowadzi pasy chenilli po materiale, w miejscach gdzie chcemy uzyskać efekt chenilli. Dla zwiększenia stabilności należy w tych miejscach zastosować usztywniacz. 
7. Naszyć dowolną ilość pasów i rzędów.
8. Projekt wyprać w pralce w niskiej temperaturze, wysuszyć. Alternatywną metoda jest spryskanie projektu wodą, tarcie naszytych pasków szczoteczką aby powyciągać włókna, a następnie wysuszenie suszarką do włosów.

Ścieg do aplikacji o wyglądzie wykonanego ręcznie,  o długości 3,5 i szerokości 5,0 ,Ścieg obrzucający o długości 1,25 i szerokości 5,5 , Ścieg obrzucający o długości 4,0 i szerokości 5,5.

Ułożyć sznurek 6 mm perełek pod stopką układając do w rowku stopki. Pod materiał podłożyć usztywniacz. Obrócić kołem ręcznym i wykonać ostrożnie kilka ściegów. Jeżeli zachodzi potrzeb przyszyć perełki na kawałku materiału dla sprawdzenia naprężenia nitki. Jeżeli zachodzi potrzeba należy obniżyć naprężenie. ( Dla niektórych ściegów może zajść konieczność regulacji długości ściegu lub zmiany ściegu dla uzyskania prawidłowego 
efektu).

412701045

Nowa rejestracja

Posiadasz już konto?
Zaloguj się zamiast tego lub Reset hasła