Siedem powodów, dla których warto szyć

list Kategoria: Wszystko co jest związane z szyciem :) Opublikowano: favorite Przeczytało: 1613

Kupowanie ubrań czy tekstyliów do domu jest obecnie czymś naturalnym. Jeszcze do niedawna niewiele osób brało pod uwagę alternatywę, jaką do zakupów stanowi samodzielne szycie odzieży. Dzisiaj wygląda na to, że w poszukiwaniu oryginalnych produktów coraz więcej osób decyduje się na zakup własnej maszyny i rozpoczęcie krawieckiej przygody. Dla wielu to sposób na relaks, a nawet zarobek.

Odziedziczyłaś maszynę po mamie, ale do tej pory stanowi ona tylko dekorację wnętrza? Chcesz zacząć szyć, ale nie wiesz, od czego zacząć? A może po prostu brakuje Ci motywacji, by rozpocząć nowe hobby? Poniżej znajdziesz 7 powodów, dla których warto zostać krawcową — hobbystycznie lub zawodowo.

1. Niepowtarzalny styl

Ubrania z sieciówek to zazwyczaj powtarzalne kroje i fasony, które akurat są modne. Nie każdemu pasują dopasowane rurki, nie wszyscy dobrze czują się w koszulkach oversize. Szyjąc samodzielnie, możesz korzystać ze sprawdzonych, ulubionych wykrojów. Masz pewność, że uszyte ubrania będą nie tylko niepowtarzalne, ale też dokładnie takie, jak lubisz.

2. Duma z własnoręcznie uszytych ubrań

Własnoręcznie wykonane ubrania czy tekstylia dekoracyjne to powód do dumy. Pomyśl, ile satysfakcji da Ci zachwyt, jaki wzbudzisz w rodzinie i przyjaciołach chwaląc się kolejnym udanym projektem. Wykonane przez Ciebie produkty mogą służyć nie tylko Tobie, ale też być sentymentalnym prezentem dla bliskich.

3. Pewność najlepszej jakości materiałów i wykonania

Oczywiście Twoje szycie, zwłaszcza w fazie nauki, nie będzie idealne. Dobra maszyna do szycia pomoże Ci w precyzyjnej obróbce krawędzi materiału czy dokładnym wykończeniu, ale nawet wtedy nie unikniesz niedoróbek. Pomimo tego będziesz wiedziała, że produkt, który właśnie stworzyłaś powstał z maksymalnym zaangażowaniem, z wyselekcjonowanej tkaniny, o składzie przyjaznym dla skóry. Brak wystających nitek czy gryzącego haftu zapewni Ci komfort noszenia własnoręcznie uszytej odzieży.

4. Możliwość zarobku

Wiele zawodowych krawcowych i projektantów mody zaczynało swoją karierę od amatorskiego szycia w domowym zaciszu. Swoje prace możesz sprzedawać znajomym lub wystawiać w Internecie na portalach sprzedażowych. Coraz więcej osób szuka perełek do pokojów dziecięcych, dekoracji domu czy do własnej garderoby. To sposób na połączenie przyjemnego z pożytecznym.

5. Nieograniczone możliwości

Zaczynasz od prostych projektów, lecz rozwijasz się i z czasem Twoje prace stają się bardziej ambitne i skomplikowane. Możesz szyć odzież, poszewki, pościel, a nawet maskotki. Ogranicza Cię jedynie Twoja wyobraźnia i powierzchnia blatu roboczego w maszynie.

6. Ciekawa pasja

Dobrze jest mieć w życiu pasję. Chwile wieczornego wytchnienia przy maszynie to rozrywka cenniejsza niż oglądanie seriali czy nudzenie się na kanapie. Zobaczysz, ile radości i energii da Ci nowe hobby.

7. Oszczędności

Kupowanie w sklepach, nawet podczas wyprzedaży, wymaga sporych nakładów finansowych. Moda zmienia się szybko, a dzieci błyskawicznie wyrastają z ubrań. Jednorazowa inwestycja w maszynę, a następnie kupowanie materiałów w hurtowniach pozwolą Ci na oszczędności w domowym budżecie.

Komentarze

Brak komentarza

Zostaw proszę komentarz :)

Niedziela Poniedziałek Wtorek Środa Czwartek Piątek Sobota Styczeń Luty Marzec Kwiecień Maj Czerwiec Lipiec Sierpień Wrzesień Październik Listopad Grudzień

Nowa rejestracja

Posiadasz już konto?
Zaloguj się zamiast tego lub Reset hasła