W świecie szycia i haftowania maszyny Bernina stanowią synonim doskonałości i innowacyjności. Dzięki ich precyzji, wytrzymałości oraz niezrównanej jakości wykonania tworzenie pięknych projektów stało się łatwiejsze i bardziej satysfakcjonujące. Teraz marka wprowadza na rynek swoją najnowszą maszynę do szycia — Bernina 570QE Kaffe Edition, inspirowaną tkaninami i unikalnymi haftami Kaffe Fassett.

Co wyróżnia maszynę inspirowaną kolekcją tkanin Big Blooms Kaffe Fassett?

Bernina 570QE Kaffe Edition to połączenie wysokiej jakości zastosowań technologicznych z artystycznym wyrafinowaniem. Ta specjalna edycja stworzona dla pasjonatów szycia i haftowania zapewnia nieograniczone możliwości twórcze. Model doskonale sprawdza się zarówno do użytku profesjonalnego, jak i domowego.

Uwagę przyciąga przede wszystkim fakt, że Bernina 570QE Kaffe Edition to model z limitowanej edycji. To oznacza, że maszyna jest dostępna tylko w ograniczonej liczbie egzemplarzy. Kwiatowy motyw na froncie, zaprojektowany przez samego Kaffe Fassetta, znanego artystę w świecie sztuki dekoracyjnej, stanowi wizualne arcydzieło. Warto podkreślić, że dzięki inspiracji tkaninami Fassetta należy spodziewać się niezwykłych wzorów oraz unikalnych motywów, które można wykorzystać do tworzenia wyjątkowych projektów szycia i haftowania.

Przyjazne rozwiązania techniczne są kolejnym atutem tej maszyny do szycia. Osłona przeciwkurzowa chroni ją przed zabrudzeniami, zapewniając długotrwałą czystość. Co więcej, na osłonie znajduje się logo artysty, co jest wyrazem dumy z tej wyjątkowej współpracy.

Bernina 570QE Kaffe Edition oferuje szeroki wybór ściegów dekoracyjnych, które są nieodłączną częścią projektów Kaffe Fassett. Możliwość wyboru spośród 31 dodatkowych ściegów daje twórczą wolność, pozwalając na tworzenie pięknych zdobień i detali. To profesjonalna maszyna do szycia, idealna dla tych, którzy chcą nadać swoim projektom wyjątkowy charakter.

Haftowanie na wyższym poziomie dzięki wbudowanym projektom

Nowoczesna maszyna do szycia i hafciarka Bernina 570QE z edycji limitowanej ma dodatkowo 39 haftów projektu Kaffe. Wbudowane projekty to prawdziwy skarb dla każdej entuzjastki haftowania.

Wspomniana maszyna do szycia wyróżnia się dużym polem haftu, które pozwala na swobodne tworzenie większych wzorów i kompozycji. Opcjonalny moduł haftowania M z technologią BERNINA Smart Drive Technology stanowi idealne rozszerzenie możliwości pracy.

Niezwykłą cechą tej maszyny jest również jej przemysłowa prędkość haftowania, która wynosi aż 1000 wkłuć na minutę. Dzięki temu da się efektywnie tworzyć hafty nawet na większych powierzchniach, oszczędzając przy tym cenny czas.

Nie można zapomnieć o różnorodności ściegów, które oferuje ta maszyna. Wśród nich znajduje się 1481 pięknych wzorów, w tym:

  • 73 do pikowania,
  • 481 ściegów dekoracyjnych, w tym 31 specjalnych autorstwa Kaffe Fassett oraz 34 krzyżykowe.

Każdy z wbudowanych ściegów pozwala stworzyć piękne i unikalne projekty.

Automatyzacja, precyzja i oszczędność czasu

Automatyzacja, precyzja i oszczędność czasu — to cechy, które wyróżniają model 570QE od Kaffe. Maszyna zawiera też unikalne akcesoria, takie jak regulator ściegu czy stopka do patchworku #97D.

Serce maszyny stanowi nowoczesny chwytacz rotacyjny 9. generacji BERNINA HOOK, który zapewnia imponującą prędkość haftowania sięgającą aż 1000 wkłuć na minutę. Wykonany z bloku metalu przez roboty, gwarantuje gładką drogę dla nici, co przekłada się na optymalne i stałe naprężenie nici. Ponadto pojemność szpulki jest o 70% większa niż w przypadku tradycyjnych chwytaczy. Dzięki wygodnemu montażowi, łatwemu czyszczeniu i zdejmowaniu BERNINA HOOK cechuje precyja i wygoda w użytkowaniu.

Dodatkowy atut tej maszyny to zintegrowany system Dual Feed BDF, który precyzyjnie przesuwa tkaninę zarówno od góry, jak i od dołu, zapewniając doskonałe szycie bez zaciągania. Nowoczesna technologia Adaptacyjnego Naprężenia Nici automatycznie dostosowuje je do konkretnej nici i tkaniny. Dzięki temu każdy ścieg jest idealnie równomierny i estetyczny.

Haftowanie staje się jeszcze łatwiejsze dzięki funkcji BSR - Bernina Stitch Regulator umożliwiającej pikowanie ściegiem prostym lub zygzakowatym o dokładnie takiej samej długości, niezależnie od prędkości szycia. Natomiast funkcja Pivot/Hover automatycznie podnosi i opuszcza stopkę oraz ustawia docisk stopki w zależności od grubości użytego materiału, co pozwala na perfekcyjne szycie każdego materiału.

Wygodny joystick, którym steruje się wszystkimi funkcjami maszyny, zapewnia łatwość obsługi i pełen komfort pracy. Solidna konstrukcja maszyny, wykonana z najwyższej jakości materiałów, stabilizuje jej działanie oraz minimalizuje wibracje. Hafciarka jest duża, ciężka, masywna i solidna, co czyni ją niezwykle trwałą i wytrzymałą. To gwarancja nie tylko wysokiej jakości szwajcarskiego rzemiosła, lecz także długotrwałej satysfakcji z użytkowania tej zaawansowanej maszyny.