Im więcej funkcji i elektronicznych udogodnień, tym droższy jest overlock. Czy wart swojej ceny? Pod względem tempa pracy oraz jakości ściegów nie ma sobie równych. Polecany jest osobom, które chcą rozszerzyć zakres świadczonych usług krawieckich lub wnieść je na zupełnie nowy, wyższy poziom. Overlock z wbudowanymi nożami do obcinania krawędzi pozwoli Ci podczas jednego cyklu pracy zszyć i obrzucić krawędzie tkaniny. Dzięki temu nie będzie ryzyka, że szwy w spodniach czy bluzach puszczą lub zaczną się nieestetycznie pruć.

Co wybrać?

Wiesz już, że warto zainwestować w overlock, aby móc rozwijać swój biznes lub pasję. W odpowiedzi na oczekiwania osób pasjonujących się szyciem lub pracujących w zawodach krawieckich producenci zaprojektowali wiele różnych typów maszyn. Wśród firm, które zajmują się produkcją overlocków są m.in. Redstar, Pfaff czy Husqvarna. Modele, które oferują różnią się głównie budową i ceną. Owerlok Redstar jest już w cenie 800 zł. W budżecie do 1400 zł możesz nabyć sprzęt PFAFF 2.0 – 4-nitkowy pozwalający uzyskać ściegi wykorzystywane przy szyciu bardzo lekkich tkanin.

Jeśli dysponujesz większym budżetem, otwierają się przed Tobą szersze możliwości. Do kwoty 3000 zł możesz wybrać już całkiem zaawansowane urządzenie, które pozwoli Ci zrealizować wiele ciekawych projektów krawieckich. Overlock Pfaff 3.0 to pierwszy 5-nitkowy sprzęt, który został wyposażony w ściegi drabinkowe, a także łańcuszkowe czy rolujące. Ma wygodny stolik, dzięki któremu zwiększa się przestrzeń szycia.

Dla osób, które komfort pracy cenią sobie na równi z innowacyjnymi funkcjami polecamy overlock Pfaff 4.0. To zaawansowany technologicznie sprzęt, który sterowany jest dotykiem na ekranie. Wyposażony w takie opcje jak automatyczne usuwanie naprężenia nitek czy 25 ściegów, stanie się Twoim niezawodnym partnerem podczas pracy.

Czy potrzebujesz overlocka?

Jeżeli chcesz się rozwijać i szyć różnymi ściegami, odpowiedź brzmi — tak! Każdy overlock stwarza użytkownikowi nowe możliwości, takie jak lepsza efektywność pracy, wyższa precyzja wykańczania brzegów materiałów czy elektroniczne wsparcie w realizacji codziennych zadań. W zależności od Twojego budżetu, stopnia zaawansowania oraz potrzeb możesz bez trudu dopasować idealny model dla siebie.