Total reviews

10

Average rating

5
★★★★★ Excellent 5
★★★★☆ Good 0
★★★☆☆ Medium 0
★★☆☆☆ Poor 0
★☆☆☆☆ Terrible 0

All reviews

Rating
1 year ago

Super maszyna

Bardzo mocna. Szyje wszystko.

1 year ago

Bernina B770QE plus

Polecam maszynę.
Szybka, nie zawodna, łatwa w obsłudze, szybki dostęp do instrukcji w samej maszynie, dostosowanie do materiału.

1 year ago

Klasyka gatunku

Kupno tej maszyny było splotem dwóch czynników: impulsu i potrzeby obszycia skróconego obrusu będąc w odwiedzinach u mamy na święta. Mama ma starego ponad 100 letniego Singera, na którym szyła i szyłaby dłużej gdyby nie kot, który przegryzł skórzany pasek napędowy. Ja natomiast mam Janome Sewist 525S, ale niestety dzielił mnie od niej kilkutysięcznokilometrowy dystans. Podczas świątecznych zakupów, katem oka mój tata zauważył ten model w promocji w Galerii Krakowskiej. Niecałe 5 minut później staliśmy się posiadaczami i zaczęliśmy prace. Tutaj są moje spostrzeżenia. Maszyna jest prosta i piękna. W instrukcji napisane jest aby przed pierwszym użyciem nasmarować chwytacz (olej do smarowania przychodzi z maszyną). Nawijanie nici na szpulę jest dość proste. Trzeba tylko pociągnąć szpulkę na trzpieniu w prawo by maszyna weszła w tryb nawijania nici. Tutaj musiałam sprawdzić w instrukcji gdyż w mojej Janome tryb ten się włączało poprzez pociągnięcie/ wysunięcie koła ręcznego. Kolejne zaskoczenie miałam w momencie nakładania szpulki na bęben. Wkładanie szpulki od zewnątrz jak w nowszych modelach jest o wiele prostsze i nie wymaga wyciągania pojemnika na akcesoria by dostać się do bębenka i chwytacza. Moja mama przyzwyczajona do starego Singera lepiej się orientowała w tych sprawach. Miałam też problem z wyciągnięciem nici z bębenka by móc zacząć szyć. Maszyna przez kilka razy nie chciała chwytać dolnej nici ze szpulki i nitka zamieniała się w kołtun. Po kilku razach udało mi się poprawnie wszystko nawlec i zaczęłam szyć. Pewnie po kilku razach nabierze się wprawy i nie będzie to stanowiło problemu, ale jak na leniwca jak ja, przyzwyczajonej do wsadzania/wymieniania szpulki w 3 sekundy, krok do tyłu i bawienie się bębenkami było lekkim zaskoczeniem i niewygodą. Ogólnie maszyna bardzo ładnie szyje. Zmiana trybów jest prosta. Praktycznie od razu można szyć gdyż fabrycznie wszystkie natężenia nici są idealne i ściegi wyglądają fantastycznie. Jeśli szukasz maszyny do szycia raz na jakiś czas - idealna. Jeśli masz zamiar szyć dużo, lub bardzo dużo to model z wymianą szpulki od góry oszczędzi Ci minutę lub dwie (albo 10 przy pierwszym nawlekaniu).

1 year ago

maszyna do szycia Redstar R30S

Maszyna szyje bardzo dobrze . Dużą zaletą jest że szyje materiały rozciągliwe .

A
Adam Sobol
Verified purchase
1 year ago

Polecam

Bardzo dobry produkt

Loading...